Kalender

2018:

Februar

 

Genoptræning

Marts

 

Genoptræning

April

8. Lyholm Kursus v. Claus Toftgård

 

Maj

27. Ishøj Subaru cup 80cm

 

Juni

3. Vindinge Subaru Cup 80cm

10. Kellerup LD, LD spring

22.-24. Skanderborg CNC80

 

Juli

7. Søborggård CNC90

 

 

August

 

September

 

Oktober

 

November

 

 

December

 

 

 

 

 

2017:

Januar

 14. Terrænkursus Kalundborg

Helle CNC*

Jasmin CNC90

22. Fredericia Rideklub

Jasmin LC, LB*

Helle LB**, LA*

Februar

25-26 Göteborg Horseshow

På besøg på EuroHorse messen 🙂

Marts

5. Terrænbanen i Langå – kursus

Jasmin cnc90

Helle CNC*

10-11-12 Herning Hingstekårng

Står på stand for Amequ by Dangro

18. Millinge Rideklub

Jasmin LB1, LB2

Helle LA1, LA2

19. Millinge Rideklub

Jasmin LD

Helle LC

April

1.-2. Vasehus militarylandsstævne

Jasmin CNC90

Helle CNC100

23. Kellerup Rideklub

Helle LC

30. Haslev

Jasmin CNC90

Helle CNC90

Maj

20. Kallehavegård terrænspringning v. Stefan Brams

Jasmin CNC90

26.-28. Kallehavegård med hold DM

Jasmin CNC90

Juni

Ferie

Juli

Jasmin skridt 8 uger

August

Jasmin skridt 8 uger

2016:

Januar

8. Tørring c-stævne i spring:

Helle LB**, LA* (Meldt fra da Helle hoster)

17. Lykkeshøj d-stævne i dressur:

Helle LA2, LA3 (meldt fra pga hoste)

Jasmin LC1, LC2 (meldt fra pga hoste)

23. Bjerringbro Indedørs terrænspringning

Helle 1*, 2* (meldt fra pga hoste)

Jasmin 70/80 (meldt fra pga hoste)

Februar

19. Foredrag med Rasmus Bagger i Hjallerup

20. Indendørs terrænspringning Kallehavegaard                         

Jasmin 70-90

Helle 1*-2*

26. Vilhelmsborg (Århusmesterskaber) c-stv i spring:                  

Helle LB*

27. Vilhelmsborg (Århusmesterskaber) c-stv i spring:

Helle LB*

28. Vilhelmsborg (Århusmesterskaber) c-stv i spring:

Helle LB** finale

Marts

28. Fjeldsted terrænstævne                                                                

Jasmin CNC80

April

10. CEP Kalundborg

Helle CNC100

Jasmin CNC80

22. Allerupgård

Helle: LA1 og LA4

Jasmin: LC1

30. Luhmühlen Tyskland                                                                          

Helle CIC*

Maj

21. ODIN

Jasmin LC2 og LC2

Helle LA4 og LA4

22. ODIN

Jasmin 80 cm spring

29. Fredemarksgård

Helle LA* og LA**

Juni

4-5. Sønderskov

Jasmin CNC80

10-12. CEP Kalundborg

Helle CIC*

24.-26. Skandeborg hold DM                                                                 

Jasmin CNC80

Juli

2. Terræntræning Kallehavegård

Jasmin CNC80

9-10. Kallehavegård

Jasmin CNC80

23. Terræntræning Langå

Jasmin CNC80

August

6. Søborggård Rideklub

Jasmin CNC80

21. Terræntræning Langå

Jasmin cnc90

September

2-4. Langå

Jasmin CNC90

10. Terræninspireret springtræning – Kellerup Rideklub

Jasmin CNC90

Helle CNC*

13. Terræntræning Haslev

Jasmin CNC90

Oktober

2. Haslev

Jasmin CNC90

8. Rosenhaven

Helle Svær dressur

9. Rosenhaven

Helle LC, LB*

15. Skanderborg

Jasmin CNC90

November

6. Grossenwiehe

Jasmin CNC90 (indendørs)

11. Hestehaven C-stævne

Helle LB*, LB**

13. Skovly D-stævne

Jasmin LC3, LB1

Helle LA2, LA4

20. Christmas show – Warm up

Helle LB*, LB**

December

4. Dalumgård C-stævne

Jasmin LC, LC

2015:

Her er et link til mine foreløbige planer for 2015. De vil blive opdateret løbende. De røde stævner er de stævner jeg har tilmeldt/redet, de grønne er dem jeg satser på at Helle skal gå, det gule er det jeg håber begge heste skal gå, og de blå er dem Jasmin forhåbentligt skal med til.

Stævner 2015

Januar

10. Kallehavegård indendørs terræntræning v. Stefan Brams – Helle CNC1*

18. Horum Ulstrup D-stv LB* og LB**

25. Hjørring Rideklub D-stv LA1 og LA2

31. Han Herred D-stv LA1 og LA2

Februar

7. Kallehavegård indendørs terræntræning v. Stefan Bram – Jasmin CNC70

April

11. Skanderborg terrænstævne CNC100

19. Snorgårdens rideklub LA1 og LA2

Maj

10. Gärds Sverige CNC1*

Juni

4.-6. Strömsholmen Sverige CIC*

Juli

3.-5. CPH Eventing CIC*

August

10. Jetsmark Rideklub LB** & LA* spring

13.-16. Malmö Eventing CIC*

September

18.-20. Haslev CIC** Nordisk mesterskab

Oktober

4. Vester Hassing Rideklub LC1 dressur Jasmin

25. Hjørring Rideklub LF og LE spring Jasmin

November

  1. Rebild Sportsrideklub LC1B dressur Jasmin,  LA2B og LA3B dressur Helle

7. Brønderslev Rideklub LB** og LA* Spring Helle

15. kursus ved Søren Hedegaard. Jasmin Spring, Helle dressur.

24. Christmas Show warm up LA* og LA** spring Helle

29. Hjallerup Rideklub LC2 dressur Jasmin, LA1 og LA4 dressur Helle

December

5. Han Herred LB* og LB** Helle, LF Jasmin

2014:

Januar

25. Kallehavegård: Indendørs terrænspringskursus 1* niveau ved Stefan Brams

28. Frederikshavn c-stv LB* og LB**

Februar

1. Han Herred d-stv LB3 og LA1

2. Han Herred d-stv LB* og LB**

15. Kallehavegård: Indendørs terrænspringskursus 1* niveau ved Stefan Brams

28. Hjallerup c-stv LB* og LB**

Marts

1. Aalestrup d-stv LB3 og LA1

21. Brønderslev d-stv LB2 og LA1

22. Terrænspring undervisning ved Stefan Brams

23. Brønderslev d-stv LB2 og LA1

April

5-6. Bjerringbro B-stv. CNC1*

18. Mantorp, Sverige CNC1*

Maj

24. Åkerbo Sverige CNC1*

Juni

9. Haslev B-stv CNC1*

27.-29. Skanderborg B-stv CNC1* og Hold DM

Juli

11.-13. Copenhagen Eventing A-stv CIC1* (meldt fra pga skade)

August

30.-31. Sønderskov Rideklub c-stv CNC100

September

13.-14. Bjerringbro Rideklub B-stv CNC1*

Oktober

4.-5. Bad Segeberg Tyskland A-stv CIC1*

2013:

Januar

12. Brønderslev d-stævne, LC2 og LB1 dressur

19. Fristrup d-stævne, LB* og LB** spring

Februar

3. Indendørs terrænspringskursus hos Stald Alberg

9. Indendørs terrænspringskursus i Randers ved Peter Flarup

16. Brønderslev c-stævne, ULB** og LB** spring afmeldt pga sygdom

23.-24. Århusmesterskaberne i spring, ULB*, LB** kval, ULB** og LB** finale. afmeldt pga sygdom

Marts:

16.-17. Brønderslev d-stævne, LC3, LB1, LC3 og LB2 dressur

April:

6.-7. Aalestrup LC-LB** spring og LB1 samt LB3 dressur

13.-14. Tågarp sverige cnc100 military

28. Haslev cnc100 military

Maj:

4. Tranemo sverige cnc100 military

25. Søborggård cnc100 military

Juni:

2. Haslev B-stævne military cnc1*

28.-30. Skårup Overgård B-stævne med hold DM cnc1*

Juli:

Stævnefri

August:

Valluhn Tyskland cnc1* (VL)

September:

Sønderskov cnc1* c-stv

Bjerringbro cnc1* b-stv

Oktober:

Helle ferie og stævnefri

November:

22. Ikast c-stv LB* og LB**

27. Chritstmas show warm up LB* og LB**

December:

8. Hjørring c-stv LB* og LB**

2012:

August:

19. SRÅ C-stv CNC90 Helle

25-26. Skæve d-stævne Aflyst pga Helles skade

September:

7-9. Bjerringbro B-stv military  –  CNC90 Helle

15. Terræntrænerkursus på fyn

16. Kragelund d-stv military CNC80

23. Halsjagten

30. Fjerritslev terrænstævne CNC90

Oktober:

5-6. Terrænkursus Skårup overgård

13. ½ military Skårup overgård CNC100

14. Terræntrænerkursus Hylke

28. KMK Terrænstævne CNC90

November:

24. Klubstævne KMK, CNC100 dressur og CNC90 dressur.

December:

2. Klarup Klubstævne, LB* og LB** spring

Skriv et svar

Udfyld dine oplysninger nedenfor eller klik på et ikon for at logge ind:

WordPress.com Logo

Du kommenterer med din WordPress.com konto. Log Out /  Skift )

Google photo

Du kommenterer med din Google konto. Log Out /  Skift )

Twitter picture

Du kommenterer med din Twitter konto. Log Out /  Skift )

Facebook photo

Du kommenterer med din Facebook konto. Log Out /  Skift )

Connecting to %s